xKONKURS na logo szkoły

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie symbolu graficznego (logo) szkoły.


-- >> REGULAMIN << --


Teatr Lalek

15 grudnia 2015 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do Teatru Lalek na spektakl pt. „Bajka o szczęściu”. Była to piękna lekcja opowiedziana przez aktorów, o tym, że przyjaźń jest bezcenną wartością, i że szczęścia nie da się kupić za żadne pieniądze.


GALERIA


Przedszkolaki w szkole

8 grudnia 2015 roku nasi młodsi koledzy z PM nr 5 wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili naszą szkołę, aby posłuchać wierszy w wykonaniu uczniów klasy 3 c, obejrzeć ich prace plastyczne oraz zobaczyć jak wygląda i co można robić w bibliotece szkolnej. Po bibliotece oprowadzała i opowiadała o tajemnicach książek pani Joanna Kowalewska. Na zakończenie był słodki poczęstunek i symboliczne prezenty dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają ten dzień i chętnie wrócą do nas…może już we wrześniu.


GALERIA


Międzyszkolne zawody sportowe

15 grudnia 2015 roku w olsztyńskiej hali Urania odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne, w których wzięły udział dzieci z klas II-III. 192 małych sportowców rywalizowało w sześciu konkurencjach o charakterze: szybkościowym, zwinnościowym i skocznościowym. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i to, że każdy zawodnik na zakończenie dostał pamiątkowy medal i dyplom. Nasi uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnych takich inicjatyw


Galeria


Lekkoatletyka dla każdego

8 grudnia w naszej Szkole odbyły się Międzyszkolne Zawody Sportowe – LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych z dwunastu olsztyńskich szkół. Naszą Szkołę reprezentowała klasa 1d (Wiktoria Kowalczyk, Julia Lejszo, Julia Pasztaleniec, Zuzanna Sakowska, Piotr Naruszewicz, Michał Paduszyński, Mateusz Sawicki, Igor Tadaj) pod kierunkiem pani Anny Jaskólskiej. Zabawa była doskonała, a rywalizacja zacięta.
Po rozegraniu sześciu konkurencji i podliczeniu punktów uzyskanych przez wszystkie drużyny usłyszeliśmy werdykt komisji – I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 34!


GALERIA


Punkt konsultacyjny dla Rodziców

W środę, 16 XII 2015r. o godzinie 16.00 w gabinecie pedagoga będzie pełnić dyżur
Pani Anna Góralska – pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie.

Zapraszamy zainteresowanych Rodziców.


Konkurs literacki

W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie 19 listopada 2015 r. wręczono nagrody laureatom XXV edycji Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”. Wyróżnienie w dziedzinie prozy w kategorii klas IV-VI zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie – Milena Połucha z klasy IVd. Podczas finału zeszłoroczni uczestnicy otrzymali Antologię konkursu „O Różę Małego Księcia” 2014, w której zostały opublikowane wiersze naszej uczennicy. W zeszłorocznej edycji konkursu Milena zajęła I miejsce w dziedzinie poezji w kategorii klas I-III. Gratulujemy!


GALERIA


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

1 grudnia 2015 r. w SP nr 34 im. Józefa Malewskiego odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze, że aż strach". Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III. Do konkursu zgłoszono uczniów z następujących szkół: SP nr 25, 32, 33 i 34 ). Konkurs miał na celu: integrację dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Uczniowie recytowali utwory w swojej kategorii wiekowej. Występy oceniało jury w składzie: Pan Marek Wąsik – Dyrektor SP nr 34, Pani Hanna Turek – nauczycielki z biblioteki szkolnej oraz Pani Elżbieta Białczak – Jankowska - logopeda. Po zakończeniu części konkursowej jury udało się na krótką naradę, po której ogłoszono wyniki.


Wyniki Konkursu
GALERIA

Szkolny Konkurs Recytatorski

24 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej SP nr 34 im. Józefa Malewskiego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze, że aż strach”. Szkolny konkurs uświetniła wystawa prac plastycznych uczniów klasy 3 c, którzy przygotowali ilustracje do wybranych wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej i Jolanty Heller.

Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Konkurs miał na celu: rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz wyłonienie z każdej grupy wiekowej osób, które będą reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi oraz naturalnością wyrazu artystycznego, czym zachwycili komisję w składzie: Hanna Turek, Joanna Kowalewska i Elżbieta Białczak – Jankowska.


Wyniki Konkursu
GALERIA

Wiersze w oczach dziecka

Uczniowie klasy 3 c przygotowując się do klasowego konkursu recytatorskiego wykonali ilustracje do wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej i Jolanty Heller. Sprawiło im to wiele radości, a wyobraźnia stworzyła niesamowite prace…


GALERIA


Event lekkoatletyczny

Nasza szkoła od ubiegłego roku uczestniczy w innowacyjnym programie „LEKKOATLETYKA SPORTEM DLA KAŻDEGO”.

1 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole event lekkoatletyczny, w którym wzięli udział uczniowie z klasy I a, II a, III a i III c. Była znakomita zabawa, radość i przyjemność w szaleństwie sportowym na dużej sali gimnastycznej.


GALERIA


Kiermasz Świąteczny

Szanowni Państwo!
W dniach 14 - 22 grudnia 2015 odbędzie się w naszej świetlicy
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.
Można będzie kupić na nim wykonane przez nasze pociechy (przy niewielkiej pomocy wychowawców świetlicy) ozdoby świąteczne. Ogromne zaangażowanie i kreatywność twórców sprawią, iż ozdoby te będą jedyne w swoim rodzaju i na pewno przypadną Państwu do gustu. Zebrane pieniądze przekażemy Mikołajowi, który obiecał kupić nowe meble na zabawki dla dzieci do świetlicy.
ZAPRASZAMY
Wychowankowie i wychowawcy świetlicy.


"Przemoc jest zła"

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA KLAS I - III

WYKONAJ DOWOLNĄ TECHNIKĄ PLAKAT DO HASŁA:
„Przemoc jest zła”
PRACE NA KARTKACH FORMATU A3 LUB A4 NALEŻY ZŁOŻYĆ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO 10.12.2015. CZEKAJĄ WSPANIAŁE NAGRODY! KAŻDE DZIECKO MOŻE WYKONAĆ JEDNĄ PRACĘ.


Święto Niepodległości

10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie z kasy IV a, V i, V e, V d, VI e i VI h przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem pani Bożeny Reszki wspieranej przez pana Bogdana Wójtowicza. Dzieci, poprzez wiersze i pieśni, przedstawiły tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do wolności, a także oddały hołd tym, którzy poświęcili dla Niej najcenniejsze co mieli – życie.


Święto Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor Marek Wąsik wręczył nagrody wyróżnionym w tym roku nauczycielom i pracownikom administracyjnym. Przedstawicielka Rady Rodziców złożyła serdeczne życzenia. Klasa 6g z wychowawcą panią Iloną Ostrowską, i klasa 2b z panią Małgorzatą Szmit, przygotowały uroczysty apel z tej okazji.


GALERIA

"Jesienne inspiracje"

Dnia 22 października 2015 r. w klasach IV-VI został ogłoszony szkolny konkurs na pracę plastyczną o tematyce "Jesienne inspiracje". Prace mogły być wykonane w dowolnej technice z wykorzystaniem materiałów nawiązujących do pory roku. Przeważającą większość prac stanowiły kompozycje z liści - "listkowe stworki". Pojawiały się także prace z żołędzi, szyszek, świerku i jarzębiny.

Oceniając prace brano pod uwagę: zgodność z tematyką, estetyka, oryginalność, samodzielność wykonania, ogólne wrażenie.
Do konkursu zgłoszono 19 prac uczniów z klas: IV b, IV c, IV d, IV e, V g, V h, V i.

 • I miejsce zajęła praca Julii Rolikowskiej z klasy V i
 • II miejsce - Milena Połucha z klasy IV d
 • III miejsce - Oliwia Szczepińska z klasy IV e

 • Grzegorz Kamiński - organizator
  Hanna Kucab - jury
  Mariola Tamkun - jury

  GALERIA


  Klasa Vc w MPEC Olsztyn

  Dnia 21 października 2015 r. pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do MPEC w Olsztynie. W programie wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem nowego centrum zarządzania miejską siecią ciepłowniczą oraz Ciepłowni Kortowo – „serca” olsztyńskiego MPEC, gdzie w sześciu kotłach powstaje ciepło, które ogrzewa olsztynian.

  W ciepłowni mogliśmy obejrzeć nowo uruchomioną, nowoczesną instalację odpylania spalin. Dowiedzieliśmy się, że system sieci ciepłowniczej w Olsztynie funkcjonuje od końca lat 50-ych, zaś ciepłownia Kortowo została oddana do eksploatacji w roku 1979. Wiemy już, że miejska sieć ciepłownicza liczy prawie 150 km i doprowadza energię cieplną do ok. 70% budynków mieszkalnych, instytucji, szkół i urzędów w Olsztynie.

  Na koniec wycieczki otrzymaliśmy gazetki z projektem „Zrównoważone Wykorzystanie Energii” oraz pamiątkowe naklejki „Nie trać energii”.

  Wychowawca klasy 5c – Ewa Witkowska

  GALERIA


  Pasowanie na ŚWIETLICZANINA

  15 października mieliśmy w świetlicy wielkie święto - PASOWANIE NA ŚWIETLICZANINA. Do naszej "świetlicowej rodziny" przyjęliśmy aż 89 pierwszoklasistów. Nowi świetliczanie przechodzili testy: sprawdzaliśmy ich węch, zmysł smaku, wiedzę na temat naszej świetlicy, zdolności wokalne i podziwialiśmy piękne uśmiechy po zjedzeniu kawałka cytryny. Pan dyrektor pasował dzieci na pełnoprawnych członków świetlicowej społeczności. Wszyscy wspaniale się bawili.


  GALERIA


  Dzień Chłopca w TelePizzy

  30 września 2015 roku uczniowie z klasy 2a uczcili Dzień Chłopca. tej okazji uczestniczyli w zajęciach w TelePizzy. Poznawały tajniki przygotowywania pizzy, aż do wyjęcia jej z pieca. Po degustacji własnoręcznie przygotowanych pizz, dzieci otrzymały drobne upominki oraz dyplomy mistrza pizzy.


  GALERIA


  "Gorączka Złota"

  Ponownie zajęliśmy I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w charytatywnej akcji organizowanej pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota 2015”. W ramach akcji cała społeczność szkolna zbierała przez wiele miesięcy monety o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Spośród wielu placówek szkolnych i przedszkolnych z województwa warmińsko-mazurskiego biorących udział w akcji udało nam się po raz trzeci uzbierać największą kwotę – 1996zł 22gr, łączna waga monet wynosiła 192,54kg!! Niekwestionowanym liderem wśród klas była klasa 3 B wraz z wychowawczynią p. Jolantą Faron, która uzbierała ponad 400zł! Podczas spotkania opiekunów SK PCK nasza szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za aktywne włączenie się do akcji i zachęcamy do zbierania już dziś „złotych monet” czyli 1, 2 i 5 groszówek, ponieważ ruszyła kolejna edycja „Gorączki Złota”.


  GALERIA

  Anna Grott
  Agnieszka Rudzianiec

  Muzeum przyrody

  21 października 2015 roku uczniowie klasy II c byli na wycieczce w Muzeum Przyrody. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Jak chronimy przyrodę na Warmii i Mazurach”. Następnie oglądaliśmy wystawę „Zwierzęta Warmii i Mazur” , na której zgromadzono ponad 250 gatunków zwierząt żyjących w naszym regionie.


  GALERIA

  Elżbieta Grochowska - Grudzińska

  Iluzjonista w szkole

  Iluzjonista Aleksander Tkacz, który od wielu lat zajmuje się sztuką iluzji i tworzy niezwykłe przedstawienia odwiedził naszą szkołę. 1 października 2015 r. mogliśmy uczestniczyć w spektaklu, podczas którego obejrzeliśmy efekty iluzjonistyczne: pojawianie się, znikanie oraz metamorfozę osób, wersję przecinania człowieka na pół i wiele innych bardzo ciekawych elementów.


  GALERIA

  Biegi przełajowe

  Dnia 29 września 2015r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe o Mistrzostwo Olsztyna w roku szkolnym 2015/2016. Nasza sztafeta zajęła 3 miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar. Skład sztafety: • 1. Stefanowicz Maciej 6e
 • 2. Tuchulski Grzegorz 6e
 • 3. Pelak Jan 6e
 • 4. Stojek Cyprian 6b
 • 5. Pocałujko Bartosz 6b
 • 6. Ejsmont Oskar 6b
 • 7. Wiśniewski Piotr 6g
 • 8. Rogala Mateusz 6c
 • 9. Sędrowski Kamil 6c
 • 10. Merchel Norbert 6c
 • Opiekun sztafety Alicja Golon

  GALERIA

  Bieg o Puchar Nadleśniczego

  25 wrzesień 2015 roku uczniowie z klasy 3 b i 3 c wspaniale bawili się podczas akcji ekologicznej Bieg o Puchar Nadleśniczego. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w biegu. W kategorii chłopcy klasy III –IV nasi uczniowie mają się czym pochwalić.

 • I miejsce – Bartosz Brzeziński (3 b)

 • III miejsce – Hubert Kaczmarek ( 3 c)

 • Poza rywalizacją sportową emocji dostarczyło uczniom wykonywanie zadań przy stanowiskach kryjących wiele przyrodniczych ciekawostek. Niezwykle interesujące były: leśne koło fortuny i leśne odgłosy. Można było także poznać działania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi oraz Komendy Miejskiej Policji z Olsztyna. Nie było miejsca na nudę. Na wszystkich czekały nagrody i gorące kiełbaski. Pogoda nas rozpieszczała, a polana przy Jeziorze Kielarskim to piękne miejsce, idealne do aktywnego wypoczynku!


  GALERIA

  Jolanta Faron
  Anna Końpa

  Dni Nauki i Sztuki

  23 września 2015 roku uczniowie klasy 3 b i 3 c wybrali się na 13. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Swoją przygodę na uniwersytecie rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rusi. Było to niezwykłe przeżycie, gdyż była to niekonwencjonalna wersja znanej wszystkim baśni. Co ciekawe, główna bohaterka nie wybiera się do chorej babci, ale na spotkanie z ukochanym, którego poznała na czacie. Zabawne przedstawienie pokazuje, że do internetowych znajomości należy podchodzić bardzo ostrożnie. Następnie wybraliśmy się na degustację i rozpoznawanie zdrowego pieczywa. Gdy już napełniliśmy swoje brzuszki wyruszyliśmy na pokaz psich sportów i umiejętności w wykonaniu kursantów Szkoły dla Psów DogPoint. Obejrzeliśmy pokazy posłuszeństwa, przywołania na czas oraz psich sztuczek. Naszą przygodę zakończył udział w pokazie doświadczeń chemicznych w wyniku których zmienia się barwa.


  GALERIA

  Jolanta Faron
  Anna Końpa

  Konkurs plastyczny

  image1

  Uczniowie klasy 3 c wzięli udział w konkursie plastyczny pt. „Moje polskie EURO - zaprojektuj monetę lub banknot" w ramach 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Na konkurs, jak się później dowiedzieliśmy wpłynęło ponad 100 prac. My mamy się czym pochwalić, bo dostaliśmy, aż 3 wyróżnienia: Iga Lis, Daniel Chodkowski i Filip Jaremus. Warto było się trochę potrudzić, bo 23 września 2015 roku podczas otwarcia Dni Nauki zostały wręczone bardzo atrakcyjne nagrody.


  GALERIA

  Anna Końpa

  Wykaz podręczników 2015/2016

  AKTUALIZACJA

  Wykaz podręczników, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2015/2016 dla szkoły podstawowej.


  Więcej...
  image1